Susējā sešas dienas notiks ikgadējā Satori autoru radošā vasaras nometne

Susējā sešas dienas notiks ikgadējā Satori autoru radošā vasaras nometne

No 13. līdz 18. augustam Aknīstes novadā, brīvdienu mājā "Susēja" pulcēsies 25 jaunie un jau rakstošie literāti, lai piedalītos septītajā "Satori" autoru radošajā vasaras nometnē, ko rīko biedrības "Ascendum" izdotais interneta žurnāls “Satori”. Savukārt nometnes pēdējā dienā, svētdien, 18. augustā, "Susējā" norisināsies autoru publiskie lasījumi, kurus aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Jau pēc divām nedēļām, no 13. līdz 18. augustam, Aknīstes novadā, brīvdienu mājā "Susēja", kas pazīstama kā vieta, kur norisinās kamermūzikas festivāls "Sansusī", notiks septītā "Satori" autoru radošā vasaras nometne. Kā ierasts, nometnei būs vienota tēma, kas caurvīs un dos ietvaru visiem nometnē topošajiem darbiem, šogad atslēgvārds ir "paģiras", kas izvēlēts aizvadītās Latvijas simtgades svinību kontekstā. "Pēc 2018. gada, kurā valsts apaļā jubileja atzīmēta ne tikai individuāli, bet arī institucionālā līmenī, ir jēgpilni reflektēt par to, ko šāds notikums atstājis pēc sevis, ko atklājis jaunu, kā iespējams kultūras (un katram pašam savu) dzīvi veidot turpmāk," stāsta interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Nometnē piedalīsies 25 cilvēki: "Satori" autori – rakstnieki, dzejnieki un publicisti, gan arī jaunie autori un autori no Zemgales reģiona. Viņiem būs iespēja darboties vienā no trim virzieniem: rakstnieces Ingas Žoludes vadītajā prozas meistarklasē, dzejnieka Kārļa Vērdiņa rīkotajā atdzejas darbnīcā vai rakstnieka Paula Bankovska publicistikas nodarbībās. Tāpat nometnes laikā notiks arī uztveres paplašināšanas meistarklases, ko vadīs dzejniece Agnese Krivade, uzstāšanās prasmju attīstīšanas nodarbība, ko piedāvās aktrise Guna Zariņa, un ilustrāciju meistarklase, kas tiks rīkota sadarbībā ar mākslinieci Rūtu Briedi un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Nometnes norisi finansiāli atbalsta Zemgales plānošanas reģiona "Zemgales kultūras programma 2019", ko rīko AS “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Informāciju sagatavoja: Elizabete Lukšo-Ražinska, tālr. 29149186, elizabete@satori.lv

Interneta žurnāls "Satori" ir kultūras un patstāvīgās domas portāls, kura mērķis ir uzturēt augstus standartus kultūras patēriņa un dialoga jomā. 2013. gada augustā interneta žurnāls "Satori.lv” sāka jaunu tradīciju – "Satori" autoru radošo vasaras nometni –, ar nodomu katru gadu vienā vasaras nedēļas nogalē organizēt interneta žurnālā rakstošo autoru satikšanos Latvijas reģionos, papildus apzinot arī jaunus autorus nometnes norises reģionā. Līdz šim nometne ir notikušas Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās "Vezjaužos" Taurupes pagastā, Liepājā, Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, rezidenču centrā “Serde” Aizputē un Mazirbes novada "Strautmaļos".

Biedrība "Ascendum" vieno idejas un cilvēkus, kas veido empātisku, izglītotu un pilsoniski aktīvu sabiedrību.