Senioru pasākums Asarē

Senioru pasākums Asarē
Jau par tradīciju kļuvušas sporta, radošās un intelektuālās aktivitātes, ko organizē Aknīstes novada veselības veicināšanas grupa. Šogad 22..augusta pēcpusdienā Asarē pulcējās novada seniori, lai kopīgi sportotu, atpūstos un iepazītu Asari, tās ļaudis. Veselības veicināšanas darba grupas dalībniece Ingrīda bija sagatavojusi vairākas sportiskas stafetes. Pateicoties jaukajai, saulainajai dienai un labajam noskaņojumam, dalībnieku vidū jautrība sita augstu vilni.
Pēc aktivitātēm svaigā gaisā, Asares kultūras namā uz kafijas pauzi gaidīja Darja Strazdiņa. Cienastā bija sviestmaizes, sāļās un saldās kūkas, kā arī ābolu uzpūtenis. Turpinājumā Edīte Pulere klātesošos iepazīstināja ar novadnieka Valda Kupra dzīvi un daiļradi, bet pēc pasākuma visi devās uz piemiņas brīdi kapsētā.
Asarē, tāpat kā daudzviet Latvijā, ir vientuļas, pamestas mājas, kurām katrai ir savs stāsts. Valērija Venediktova veidotā skumji sentimentālā filma par pamestajām Asares viensētām deva iespēju vēlreiz paskatīties uz skarbo realitāti. Daudziem senioriem skatoties šo filmu bija īpašas izjūtas, jo viņu atmiņās atausa šo māju saimnieki un darba gaitas.
Turpinājumā sekoja Asares amatierteātra priekšnesums, bet pēc tam katram bija iespēja improvizēt un izspēlēt kādu lomu Skaidrītes Medveckas sagatavotajās situācijās.
Šī diena bija vēl viena iespēja satikt senus paziņas, gūt pozitīvas emocijas un jaukā gaisotnē pavadīt laiku.