Robotika vieno Aknīstes vidusskolas un Rubeņu pamatskolas skolēnus

Robotika vieno Aknīstes vidusskolas un Rubeņu pamatskolas skolēnus

2020.gada 11.februārī Aknīstes vidusskolā viesojās Jēkabpils novada Rubeņu pamatskolas 5.klases skolēni kopā ar skolotāju Sandu Kukli.

Aknīstes vidusskolas 5.-8.klašu skolēni, datorikas un robotikas projektu darbu veicēji un skolotāja Līga Mažeika  laipni uzņēma ciemiņus.

Kopā skolēni noskaidroja svarīgākās atziņas par robotu nozīmi ikdienā un iespējamo cilvēka darba aizvietošanu ar robotiem nākotnē. Tomēr visiem bija skaidrs, ka roboti nav gudrāki par cilvēkiem, tie tikai pilda cilvēku izdomātas un uzrakstītas programmas. Tādēļ 6.klases skolēns Adrians Andžāns iejutās skolotāja lomā un klātesošajiem mācīja programmēšanas pamatus Lego robotikā ar programmas Mindstorm Education EV3 palīdzību. Nebija viegli, bet sanāca labi. 

8.klases skolēns Roberts Gasparovičs dalījās savā robotikas pieredzē. Viņš jau 4.gadu nodarbojas ar Lego robotu konstruēšanu un programmēšanu. Īpaši laiks un enerģija tiek veltīta , lai sagatavotos ikgadējai Lego robotu čempionāta sezonai. Šogad,  sezonas "CityShaper" ietvaros, jāpievēršas pilsētbūvniecībai, jāizdomā risinājumi nākotnes pilsētvides uzlabošanai. Pirmais FLL Lego robotikas čempionāta pusfināls 7. martā Salaspilī. Pēc tam 8. martā Jelgavā. Divu dienu fināls - 4. un 5. aprīlī LU Zinātņu ēkā.

Kopīga piedalīšanās erudīcijas viktorīnā par robotikas tēmu, kas bija jāveic vietnē Kahoot.it,  raisīja neviltotas emocijas. Bija jābūt gan attapīgām, gan zinošam, gan veiklam. Uzvarētāji bija visi dalībnieki, bet virtuālo kausu un balvu saņēma 3 skolēni - Roberts Radionovs, 6.klase ; Roberts Daniels Vitkus, 6.klase un Paula Emīlija Grauziņa , 8.klase.

Noslēgumā aknīstieši demonstrēja savas prasmes  ar konsolēm (saviem viedtālruņiem) vadīt  MakeBlock robotus. Arī Rubeņu pamatskolas skolēniem tas nebija tik grūti. Tika nolemts, ka rubenieši patrenēsie savā skolā robotu konstruēšanā un vadīšanā , un tad jau nākamā tikšanās būs Rubeņu pamatskolā.

Informācija un foto L.Mažeika

Titulbildē Lego Mindstorms Education EV3 robots

(avots https://education.lego.com/en-us/support/mindstorms-ev3/building-instructions)