Patriotisma nedēļa Aknīstes vidusskolā

Patriotisma nedēļa Aknīstes vidusskolā

Mums ticis viszilākais ezers,
Un rudākais rudzu lauks,
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums,
Jo savu skaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.

(L.Vāczemnieks)

Šajā nedēļa Aknīstes vidusskolā notika vairāki pasākumi veltīti mūsu tautas tradīcijām, vēsturiskajai piemiņai un apliecinot cieņu tautas varoņiem .

  • 10.novembrī sākumskolas skolēni tirgoja pašu un vecāku sarūpēto produkciju Mārtiņdienas tirdziņā.

  • 11.novembrī 9., 10.klašu skolēni un Aknīstes vidusskolas jaunsargi devās ekskursijā uz Tīreļpurvu,lai apskatītu 1916. gada leģendāro Ziemassvētku kauju piemiņas vietas. Turpinājumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Kara muzeju Rīgā, kur jaunsargi nodeva svinīgo zvērestu, vērot Rīgas garnizona militāro parādi pie Brīvības pieminekļa. Vēstures skolotājas Mārītes Pērkones stāstījums Rīgas Brāļu kapos , svecīšu nolikšana kritušajiem varoņiem piešķīra īpašu Lāčplēša dienas gaisotni.

    plkst.18:00 Aknīstes vidusskolas skolēni, vecāki un skolas darbinieki vienojās kopīgā novada akcijā „Ar Sauli novadā” , izgaismojot savus izveidotos saules simbolus,pieminot Latvijas vārdu dzejā un novēlējumos .
  • 12.novembrī vidusskolēni devās uz Panākumu universitātes 3.nodarbību , kurā Pēteris Urtāns iepazīstināja ar lekciju "Intelekts un radošā domāšana", bet Agnese Alksne stāstīja par personības pašpilnveidi.

  • 13.novembrī skolas sporta zālē spēkiem mērojās 10. , 11. un 12.klašu komandas Lācplēša dienai veltītajā sporta pasākumā.

    "Nu jau par ikgadēju Aknīstes vidusskolas tradīciju ir kļuvušas starpklašu sacensības par godu Lāčplēša dienai. Arī šis gads nebija izņēmums, un savā starpā cīnijās 10., 11. un 12.klases komandas. Sacensības bija interesantas ne tikai dalībniekiem, bet arī atbalstītājiem – dalībnieki sacentās ne tikai spēkā un stiprumā, bet arī ātrumā un precizitātē. Lai arī visas komandas cīnījās par uzvaru, komandu starpā nevaldīja saspringta gaisotne. Visas 3 komandas cīnījās godam, taču šoreiz uzvaras laurus plūca 12.klases komanda. 2.vietu - 11.klases, bet 3.vietu - 10.klases komanda. Tomēr 10.klases komanda sīvā cīņā izcīnija 1.vietu komandu volejbola sacensībās." Liene Mežaraupe, 12.klase

  • 14.novembrī skolas svinību zālē norisinājās pasākums veltīts Latvijas 96.dzimšanas dienai.

FOTOGALERIJA

(Foto: Aknīstes vidusskolas arhīvs un Gitas Pērkones personīgais arhīvs)