Olipiskā diena Aknīstē

Olipiskā diena Aknīstē

Fotogalerija

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad 26. septembrī Latvijā notika Olimpiskā diena ar vienojošu devīzi “Iepazīsties-mini handbols”. Aknīstē „Olimpiskā diena” tika aizvadīta Aknīstes vidusskolā. Tajā piedalījās vidusskolas un PII ”Bitīte” audzēkņi, pedagogi. Pasākumu vadīja Aknīstes kultūras darba vadītāja Aiga Andruškeviča. Ar skaļu sveicienu pasākumu atklāja vidusskolas direktore Aija Voitiške.
Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Turpinājumā vidusskolas audzēkņi piedalījās mini handbola turnīrā, bet „bitēni” spēkiem mērojās dažādās stafetēs un skrējienā.
Zināšanai:
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.
  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena). LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.