Biedrība “Sēlijas laivas” aicina piedzīvot pavasara saulgriežus ceļā

Biedrība “Sēlijas laivas” aicina piedzīvot pavasara saulgriežus ceļā

21. martā, tieši pavasara saulgriežos, “Sēlijas laivas” aicina uz ikmēneša pārgājienu, šoreiz mērojot ceļu no Gārsenes līdz Kaldabruņai. Gājiena noslēgumā tiks atzīmēti pavasara saulgrieži, gavilējot kopā ar Vitu Tallu un Aīdu Bikaunieci.

Biedrība “Sēlijas laivas” kopā ar domubiedriem no visas Latvijas turpina izstaigāt Sēlijas salas. Līdz šim pārgājiena ceļi vijušies caur Subati, Slati, Gārseni un Elkšņiem, bet nu kārta piedzīvot pavasara atnākšanu Kaldabruņā. Pārgājiens tiek rīkots zīmīgā laikā – pavasara saulgriežos un Pasaules Ūdens dienā, kas dienas noslēgumā tiks atzīmēta kopā ar sēļu folkloristēm Vitu Tallu un Aīdu Bikaunieci un biedrību “Ūdenszīmes” kādreizējās Kaldabruņas skolas ēkā.

Pārgājiens sāksies 9.00 no Gārsenes pils un ies garām vecajām dzirnavām, viduslaiku kapiem un citām kultūrvēsturiski nozīmīgām Gārsenes vietām. Prodes pagasta Bārenes pilskalnā tiks uzkrāti spēki, lai tālāk šķērsotu pļavas, mežus un Dobes upīti. Tāpēc, kā vienmēr, svarīgi parūpēties par mitrumizturīgiem apaviem! Ceļotājiem būs iespēja aplūkot valsts aizsargājamo kultūras pieminekli “Baltkalnu” skolu, Červonkas baznīcu, karsta kriteni pie “Puriņu” mājām un citus Sēlijas brīnumus.

Dienas otrajā pusē Kaldabruņā tiks atzīmēti pavasara saulgrieži, kur aicināti pievienoties arī tie, kam 20 km gājiens nav pa spēkam. Ap 16.00 iegavilēsim pavasari Kaldabruņas kalniņā un smelsim ūdeni, kas tek uz austrumiem. Šāds ūdens saulgriežu laikā dziedē ādas kaites un atjauno acu gaišumu. Pēc 17.00 ielūkosimies Pļavas muzejā un iekšķīgi uzņemsim dzīvo ūdeni no bērziem un kļavām. Vakars noslēgsies ar karstu zupu un kopīgu sadziedāšanos.

Dalības maksa pārgājienā 10 €. Pēc ceļojuma tiks nodrošināts transports no Kaldabruņas atpakaļ uz Gārseni. Pulcēšanās 21. martā 9.00 pie Gārsenes pils. Sīkāka informācija un pieteikšanās – Santa Šmite, biedrība “Sēlijas laivas” (28616357, selijaslaivas@gmail.com).

 

Sagatavoja Jānis Dzimtais