Atcelts! Programma Cello Brillante Gārsenē

Atcelts! Programma Cello Brillante Gārsenē

Programma Cello Brillante piedāvā spožus skaņdarbus deju ritmos sākot no Šopēna Briljantās Polonēzes, izdejojot cauri Džoplina Regtaimam un nonākot līdz Geršvina melodijām. Dienvidniecisks temperaments un virtuozi deju soļi klausītājus aizraus Brāmsa Ungāru dejās un Popera Ungāru rapsodijā. Brīnumskaistais, dziedošais skanējums, ko Agate Ozoliņa spēj izvilināt no čella, būs dzirdams Sen-Sansa Gulbī un populāru melodiju kaverversijās čella un klavieru skaņās. Un programmu ar grandiozu enerģijas lādiņu noslēgs Pjacollas Lielais Tango.

Agate Ozoliņa, čells. Čelliste AGATE OZOLIŅA studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Eleonoras Testeļecas čella klasē, kā arī papildinājusies Holandē Erasmus studentu apmaiņas programmā pie profesoriem Jerūna Roilinga un Renē Bermana un meistarklasēs pie Marijas Klīgeles, Gerija Hofmana, Jāņa Laura u.c. Agates sirdslieta ir kamermūzika: kopā ar vīru Pēteri Ozoliņu čellu duetā sniegti koncerti Latvijā, Holandē un Vācijā; ar trio Decorum koncertējusi Latvijas muižās un skolās; jau ceturto gadu ir arī mūziķu apvienības Tev tuvumā sastāvā, Ziemassvētku laikā priecējot klausītājus Latvijas baznīcās. Sadarbojusies arī ar Sinfonietta Riga un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Agate ar lieliem panākumiem strādā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā par čella spēles pedagogu, un viņas audzēkņi ir Latvijas mēroga un starptautisku konkursu laureāti.

Ilze Jaunzeme, klavieres. Pianiste ILZE JAUNZEME uzstājas ar solo un kamermūzikas programmām, sniedzot koncertus Latvijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā, Ungārijā, un Kanādā, piedalījusies kamermūzikas festivālos kā Aurora Winter classic festival (Zviedrijā) un Casalmaggiore International Music Festival (Itālijā), un spēlējusi kā soliste festivālos Biezsciady bez granic (Polijā) un Zempleni Festival (Ungārijā); viņa ir arī uzstājusies ar Ļvovas kamerorķestri Akademia, Madonas apvienoto orķestri, un Sinfonietta Dresden.