Pārgājienā izzinās Aknīstes pagastu un svaigēšanas principus

Pārgājienā izzinās Aknīstes pagastu un svaigēšanas principus

30. maijā Aknīstes pagastā notiks pārgājiens un svaigēšanas zaļais pikniks, ko organizē vides izglītības un aktīvās atpūtas biedrība “Sēlijas laivas”.

Līdz ar pakāpenisku ārkārtas situācijas ierobežojumu samazināšanu biedrība “Sēlijas laivas” atsāk aktīvo pārgājienu sezonu, iepazīstot arvien jaunas Sēlijas vietas, ļaudis un takas. Šajā sestdienā aicinām gidu pavadībā izstaigāt Aknīstes pagastu, ceļojuma noslēgumā baudot svaigēdāju labumus un ceļotāju zupu.

Pārgājiens sāksies pulksten 11.00 no Aknīstes novadpētniecības muzeja, kur dalībniekus sagaidīs muzeja vadītāja Līga Jaujeniece. Viņas stāstījumā būs iespēja uzzināt gan par Aknīstes vēsturi, gan vietējām dabas vērtībām. Pārgājiens vedīs uz vietām, ko pilsētas gide teicami iepazinusi jau no bērnības – Saltupju svētavotu un Vecmelderu avotiem. Ceļā dalībniekus pavadīs arī Raiņa muzeja “Tadenava” muzejpedagoģe, vides gide Lelde Uzkure, palīdzot novērtēt Sēlijas dabas krāšņumu.

Kopējais pārgājiena maršruta garums ir aptuveni 7 km, un šajā reizē tas būs salīdzinoši viegli ejams dažāda vecuma interesentiem. Pēc Aknīstes Lielā purva apskates gājiens noslēgsies “Vilkapurvu” mājās pie Vilka purva. Māju saimniece Ligita Elksnīte ir mājražotāja, kura ikdienā gatavo dažādu ārstniecības augu sīrupus, zāļu tējas un pat cukurbiešu sīrupu no pašu audzētām cukurbietēm. Ceļotājiem tiks klāts zaļais pikniks, kurā vārīs lielo pārgājiena zupu un varēs apgūt svaigēšanas principus, kas tik ļoti iederas pavasarī un vasaras sākumā.

Visa ceļa garumā tiks vākti dabā izmestie atkritumi, kā vienmēr rūpējoties par dalībnieku vides izglītošanu un Sēlijas sakoptību. Pārgājiens un zaļais pikniks tiek organizēts ar Aknīstes novada pašvaldības finansiālu atbalstu un dalība tajā ir bez maksas! Ievērojot sanitārās drošības prasības, dalībniekiem nepieciešams ņemt līdzi savus traukus. Pēc piknika visiem ceļotājiem būs pieejams transports atpakaļ uz Aknīsti.

Sagatavoja Jānis Dzimtais,
biedrība “Sēlijas laivas”