Lursoft pētījums par uzņēmējdarbības tendencēm reģionos

Lursoft  pētījums par uzņēmējdarbības tendencēm reģionos

Pētot uzņēmējdarbības tendences reģionos, lielākoties priekšplānā izvirzās Latvijas lielās pilsētas vai arī Rīgas pievārtē izvietotās pašvaldības. Tieši šeit koncentrēts lielākais iedzīvotāju skaits, līdz ar to, arī ir visvairāk uzņēmumu, kas līdzi nes arī darba vietas un samaksātos nodokļus.

Mazākām pašvaldībām ar šīm vietvarām absolūto skaitļu ziņā konkurēt ir grūti, tāpēc to vārdi praktiski nekad nav redzami topos, kuros apkopotas pašvaldības ar lielāko uzņēmumu skaitu, novadi, kuru uzņēmumi radījuši lielāko peļņu.
Tāpēc Lursoft, lai pierādītu, ka arī tālākos reģionos strādā veiksmīgi uzņēmumi, kuri, neskatoties uz varbūt mazo iedzīvotāju skaitu pašvaldībā, var sekmīgi vairot peļņu un radīt vērā ņemamu apgrozījumu, apkopojis datus par pašvaldībās reģistrēto uzņēmumu skaitu uz 1000 iedzīvotājiem.

 

Novadi/pilsētas ar lielāko uzņēmumu samaksāto UIN kopsummu uz 1000 iedzīvotājiem:

  1. Mārupes novads;
  2. Stopiņu novads;
  3. Rīga;
  4. Ķekavas novads;
  5. Aknīstes novads.
Likumsakarīgi, ka līdzīga aina vērojama, arī analizējot pašvaldību teritorijās reģistrēto uzņēmumu samaksātā UIN apjomu uz 1000 iedzīvotājiem. Tāpat kā finanšu rādītāju gadījumā, arī pēc samaksātā UIN apjoma pirmajās vietās ir Rīga un tās apkārtnē esošās pašvaldības, savukārt pārsteigums ir piektajā vietā esošais Aknīstes novads.
Lietuvas pierobežā esošajā novadā patlaban reģistrēti 186 uzņēmumi un tajos 2017.gadā bija nodarbinātas 830 personas, kamēr pašvaldības teritorijā reģistrēti 2 725 iedzīvotāji. Lursoft aprēķinājis, ka Aknīstes novadā reģistrētie uzņēmumi pērn apgrozīja 38,97 mil.EUR, nopelnīja 6,76 milj.EUR. Novadā pagājušajā gadā reģistrēti seši uzņēmumi ar apgrozījumu, kas pārsniedz 1 miljonu eiro, no kuriem lielākais ir 1996.gadā reģistrētais kūdras ieguves uzņēmums SIA “HAWITA baltic”. Vāciešiem piederošais uzņēmums 2017.gadā apgrozīja 14,85 milj.EUR un samaksāja 408,18 tūkst.EUR lielu UIN. Novadā reģistrēto uzņēmumu kopējais UIN pērn veidoja 825,98 tūkst.EUR jeb 303,11 tūkst.EUR uz 1000 iedzīvotājiem.
Informācija plašāk --->>