Ligita Elksnīte no Aknīstes novada pārtikas izstādē " Rīga Food" -Ārstniecības augu sīrupi un zāļu tējas – “Sajūti Dabu”

Ligita Elksnīte no Aknīstes novada pārtikas izstādē " Rīga Food" -Ārstniecības augu sīrupi un zāļu tējas – “Sajūti Dabu”

No 5.-8. septembrim pārtikas izstādē " Rīga Food " piedalijās 720 uzņēmumi no 35 valstīm un šogad bija skatāmi un baudāmi 15 valstu nacionālie stendi. Apmeklētāji – gardēži un profesionāļi no visas pasaules. LLKC uzaicinājumam atsaucās vairāk nekā 100 mājražotāji no visas Latvijas, kuri bija sadalīti 4 reģionu stendos - Zemgale, Kurzeme, Vidzeme un Latgale.
“Riga Food 2018” reģionu halles ekspozīcijā “Novada Garša Latvija” bija iespēja smelties dabas ārstnieciskās veltes, kuras piedāvāja Ligita Elksnīte ar zīmolu “Sajūti Dabu”.
Mājražotāja Ligita dzīvo gandrīz neskartā vidē, tālu no citiem cilvēkiem, kas viņai rod iespēju būt ar dabu. Tā kā viņa pēc profesijas ir arī pirtniece, savas zināšanas par augiem viņa pielieto ne tikai iekšķīgi, bet arī ārīgi!
Piedāvājumā bija ārstniecības augu tējas, kā arī interesantu garšu sīrupi no dažādiem ārstniecības augiem – egļu skuju, pelašķu ziedu, vīgriežu ziedu, avenāju u.c.
Ligita arī atdzīvinājusi senču gatavoto produktu – cukurbiešu sīrupu! Cukurbietes ir viņas pašas audzētas un pats pirmais vārījums bija nogaršojams tieši izstādē “Riga Food 2018”. Pēc saimnieces informācijas, Latvijā neviens cits šobrīd cukurbiešu sīrupu negatavo.
 
 
 
Informāciju no http://www.bt1.lv/rigafood/read.php?subid=8210 un foto no L. Elksnītes personīgā arhīva apkopoja L. Prande