"Latvijas skolas soma" mācību ekskursijas 2.semestrī

"Latvijas skolas soma" mācību ekskursijas  2.semestrī

31.01.19. Aknīstes vidussskolas 7.klases skolnieki devās braucienā, kas saistīts ar dalību iniciatīvā Latvijas skolas soma.

Pirmā pietura bija Madonā- ekskursija privātajā uzņēmumā „Madonas karameles”. Tās izzinošā daļa:veiksmīgas Latvijas saldumu meistaru uzņēmējdarbības piemērs, skolēnu dalība radošajā meistarklasē: meistaru stāstījums un karstās karameļu masas veidošanas paraugdemonstrējumi, degustācija un individualizēto konfekšu formiņu veidošana. Skolēni atzina, ka pašu veidojums nesokas tik ātri un precīzi kā meistarēm, kaut gan perfektai veidošanai tika izsniegti termocimdi.

Pēcpusdienā iepazināmies ar Valmieras tehnikuma profesiju apguves iespējām un studējošo sadzīves apstākļiem, auditorijām, laboratorijām, apmeklējām kopmītņu istabiņas. Sabiedrisko attiecību speciālistei, kura iepazīstināja mūs ar tehnikuma dzīvi, tika uzdoti daudzpusīgi jautājumi.

Vakarpusē apmeklējām Valmieras drāmas teātra izrādes „Nekas”. Lugas 4 aktieri izspēlēja lugas režisora J. Znotiņa interpretāciju dāņu rakstnieces J. Telleres grāmatai „Nekas”, kuru skolēni audzināšanas stundu laikā tika iepazinuši un analizējuši, izteikuši savus viedokļus caur pārstāstu. Izrāde piesaistīja uzmanību ar neparastiem trokšņiem, kustībām skatītāju acu priekšā un virs galvas, gaismām, asinskrāsu, skatuves iekārtojumu, caurspīdīgām dekorācijām, ar melniem plastmasas maisiem uz skatītāju krēsliem; klasesbiedru attiecību kolīzijām.Septītklasniekiem(luga ir tieši par viņiem) ir jāziedo(jāatdod) pēc citu norādījuma vissvarīgākās savas dzīves lietas, jāsaliek „jēgas kaudzē”. Cik daudz var atļauties atņemt citam, viņu pazemojot? Kāda ir atbildība? Ja tu esi pārkāpis morāles normas, - kā būt?.. Daudz neatbildētu jautājumu… un pēcpārdomu garajā mājupceļā.

Vairāk informācijas par "Latvijas skolas soma" https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

7.klases audzinātāja S.Buholce