Gārsenes pils izstāžu zālē-Mētras Štelmaheres fotogrāfiju izstāde: „Mātes un meitas”

Gārsenes pils izstāžu zālē-Mētras Štelmaheres fotogrāfiju izstāde: „Mātes un meitas”

Izstādes norise izvēlēta laikā, kad Latvijā un pasaulē klasiskās mākslas vērtības tiek aizstātas ar konceptuālismu, kā galveno vērtību izvirzot ideju, taču tas paplašina plaisu starp mākslas pazinējiem un parastajiem „ierindas” mākslas baudītājiem. Realizējot projektu „Mātes un meitas” esam centušies atrast līdzsvaru starp saturu un formu.

Kaut arī izstādes „Mātes un meitas” personāži dzīvo dažādās pilsētās – Līvānos, Daugavpilī, Saldū, Rīgā un Jēkabpils novada Kalna pagastā, lielākā daļa ir no Jēkabpils.
Mētra Štelmahere par izstādi: „Interese par mātes un meitas attiecībām sākas jau manī pašā – es esmu meita un mans instinkts ir kādu dienu kļūt par mammu. Kad vēroju savu mammu un to kāds ir mūsu kontakts, saprotu, ka saikne starp māti un meitu ir daudz dziļāka par redzamo. Šis atklājums arī bija pamudinājums sērijai – mātes un meitas, jo ģimenes ir dažādas, attiecības atšķirīgas – tās mainās līdz ar laiku, meitas pieaug un kļūst par mātem – stāsts turpinās. Mātes rūpes un siltums ir neaizstājami, kas ir būtiski katra cilvēka dzīvē un personības veidošanā. Mīlestība un rūpes par otru cilvēku iemāca dziļākas dzīves patiesības.
Savās radošajās izpausmēs mana vislielākā interese ir par cilvēkiem kas ir mums apkārt, tepat līdzās. Parādot šos vienkāršos un ikdienišķos cilvēkus pavisam neikdienišķās noskaņās, tiek atklāta nezūdoša un daudz dziļāka realitāte par viegli saskatāmo. To atklāt man ir ļoti svarīgi.”
Fotogrāfiju autore Mētra Štelmahere šogad beidz glezniecību Latvijas mākslas akadēmijā, 2010. gadā pabeigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu kvalifikācijā Foto dizains, Raimo Lielbrieža vadībā. Piedalās kopizstādēs kopš 2002. gada. Guvusi panākumus „AlfaFotoLab2009”. Publikācija žurnālā „Foto Kvartāls” 2009.gadā. 2010. gadā ar savām fotogrāfijām piedalījusies Latvijas mēroga kopizstādē „Pārmija 2010” Rīgas Mākslas telpā un 2011.gadā fotogrāfiju izstādē „Bez rāmjiem” Jēkabpilī, Saldū un Viesītē. 2012. gada sākumā personālzstāde „Bez nosaukuma” Rīgā. Piedalījusies izstādē „Rudens 2012/2013.gada kolekcija”
Izstādi organizē: biedrība „Aika”.
Izstādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA „Štelmahera Fotostudija” (Fotostudija atrodas Jēkabpilī, Pasta ielā 21, 3. Stāvā)

 

Izstāde Gārsenes pilī apskatāma līdz 2014.gada 1.augustam (katru dienu, izņemot pirmdienas) no plkst.11.00 līdz 18.00.

 

 

Par izstādes apmeklējumu iepriekš vēlams sazināties pa tālruni 26316798 vai 26367150.

 

 

Ieeja bezmaksas.