Gārsenes k/n filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala"

Gārsenes k/n filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala"

15. FEBRUĀRĪ PLKST. 18.00 GĀRSENES K/N

IEEJAS MAKSA EUR 2.00

7 miljardi gadu pirms pasaules gala

spēlfilma, režisors Jānis Ābele, 78 minūtes, 2018, Latvija, Francija
 
Anotācija un īss apraksts
Filma būs ļoti piemērota Valentīna dienas noskaņai, jo šis godīgais mīlas stāsts atspoguļo gan jaunības mīlestības aizrautību un trauslumu, gan iemīlējušos jauniešu pretrunas un attiecībās līdz galam nepateikto. Filma ir režisora paša mīlestības apliecinājums kinovēsturē zināmajam franču kino virzienam "jaunais vilnis", kam raksturīgs nesamākslots patiesums, dabiskums un trauksme.
 
Divi latviešu jaunieši sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un… ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā, kur jau atkal pēc brīža satiks Annu. Viņa ir atgriezusies, par spīti sarežģītām attiecībām ar Rīgu. Viņu mīlestība uzplaukst, tomēr - jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo Anna šķiet neaizsniedzamāka.
Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma pārstāv Latvijas kinematogrāfā ne pārāk bieži sastopamo melodrāmas – jeb kā to dēvē pats režisors – mīlas drāmas žanru, kurš arvien ir vilinošs daudziem kino skatītājiem.
Filma turpina starptautisku atzinību guvušajā īsfilmā “Augstāk par zemi” aizsāktās pārdomas par jaunību un mīlestību, risinot mūžseno tēmu par cilvēka vēlmi mīlēt un būt mīlētam. Ar mistikas noskaņu apvītā un jutekliskā mīlas stāsta galvenie iedvesmas avoti ir franču Jaunais vilnis un Francijas kino kopumā.
Šis kino mīlas stāsts sola jauneklīgas un pavasarīgas dvesmas kino repertuārā. To apliecina arī filmas komanda, kurā sastrādājušies gan jaunie kino veidotāji - režisors un scenārists Jānis Ābele, operators Toms Šķēle, producente Inga Jerzjukova, gan pieredzes bagātie kā filmas producents Guntis Trekteris, skaņu režisors Ernests Ansons, filmas mākslinieks Jānis Bijubens.
Mūsdienīgu noskaņu filmai piešķir Grupas Baložu pilni pagalmi skaņdarbi.
Galvenajās lomās ir divi jaunie Latvijas aktieri Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris) un Jana Herbsta (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), kuri abi jau uz teātra skatuvēm iemantojuši lielu popularitāti un skatītāju mīlestību.
Filmas galveno varoni noslēpumaino Annu teicami atveido Jana Herbsta, kura 2014. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Krievu teātra kursu. un pašā gadā kļuvusi par Rīgas Krievu teātra aktrisi. Filmējusies seriālos "Uguns Grēks" un "Ēnu spēles", kā arī vairākās studentu filmās.
Latvijas Nacionālā teātra mājas lapā par Raimondu Celmu teikts: “Jūtīgums, intelekts un skatuviskais šarms Raimondam ir, vēlme būt uz skatuves un pierādīt sevi, apņēmība nenobīties no pirmajām grūtībām arī. Turklāt viņu, gluži kā vecos laikos, pavada meiteņu mīlestība, kas liecina, ka pēc varoņiem un mīlētājiem uz skatuves pieprasījums ir joprojām”. Raimonda Celma debija kino jomā bija režisora Jāņa Norda filmā “Ar putām uz lūpām”, pašlaik aktieris filmējas “Dvēseļu putenī”. "
"Tas būtībā ir jauna cilvēka skatījums uz viņa paša dzīvi, uz to, kur viņš atrodas un kā vēlas sevi redzēt. Galvenā varoņa dzīve dramatiski mainās, jo stāsts ir par visinteresantāko tēmu dzīvē – mīlestību, un tur, kā paši zinām, mierīgi nekas nevar notikt...Iekšējās pasaules notikumi filmā gan parādās diezgan savdabīgi – tie nav ārēji plaši un ekspresīvi. Režisora vēlme bija iekšējo pasauli rādīt jūtīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, kurus viņš aizguvis, iedvesmojoties no franču jaunā viļņa metodēm un filozofijas. Bija ļoti interesanti strādāt! Skaistākais, kas man saistās ar šo filmu – tas ir neprātīgs jauneklīgas degsmes projekts, kur mēs, jauni cilvēki, esam satikušies, vēloties izstāstīt daļu no jaunības sajūtas, kas mūsos mīt. Ņemot vērā, ka mums bija supermikrobudžets, toties lielas ambīcijas, kā tas kopumā varētu izskatīties; visu savu labāko gribu ieguldījām šajā darbā. Esmu ļoti priecīgs par to,” stāsta Raimonds Celms.
Aktrise Jana Herbsta par darbu pie filmas saka: "Tobrīd latviešu kinematogrāfijā tādas filmas par divu jaunu cilvēku attiecībām nemaz nebija. Tur ir tālu no miera, tālu no skaistā, bet… tas viss ir skaisti.”
 
Filmā interesantu tēlu veidojis teātra pazinējiem labi zināmais Liepājas Teātra aktieris Leons Leščinskis. Līdzās viņiem filmā redzams Francijā slavenais režisors Emanuels Murē (Emmanuel Mouret), kura jaunākā filma Žonkjēras jaunkundze (Mademoiselle de Joncquières) viņa dzimtenē jau savākusi vairāk nekā pusmiljonu skatītāju un vēl aizvien tiek izrādīta. Jāpiemin, ka atzītais režisors līdz šim gandrīz nemaz nav spēlējis citās filmās izņemot sevis paša režisētajās. Šis ir vēl viens unikāls aspekts šai Latvijas filmai.
 


AKCIJA!
Lieliska ziņa! Laimē 2 biļetes uz filmu "7
miljardi gadu pirms pasaules
gala" Valentīna dienas noskaņās "Kino visiem un
visur Latvijā" izrādīšanas
vietās*!
Akcijas noteikumi:
- Dodies uz "Kino visiem un visur Latvijā"
facebook lapas akciju :

https://www.facebook.com/KinoVisiemunVisurLatvija/posts/792262467819063
- Spied *like* akcijas bildei
- Komentārā pie akcijas bildes raksti @drauga
vārdu ar kuru kopā vēlies
noskatīties filmu
- Seko lapai Kino visiem un visur Latvijā facebook
lapai
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 11. februārī,
"Kino visiem un visur
Latvijā" facebook lapā.