Esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām

Esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām

Esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām. Par visiem - mazo kaķīti, suni, kāmīti un kanārijputniņu. Dzīvnieks nav lieta, ko varēs nolikt stūrī, lai tā netraucē. Tā ir dzīva radība, kura nemitīgi – dienu no dienas – prasīs rūpes un mīlestību. Turklāt nevis mēnešiem, bet gadiem!

Ir saimnieki, kas mīl un lutina savus dzīvniekus, bet arvien biežāk nākas dzirdēt par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Lai arī vainīgie parasti cenšas rast kādu ticamu skaidrojumu, viņu rīcību nevar attaisnot.

Tādēļ, pirms mājās ievest mīļdzīvnieku, svērt un vētīt vajag pamatīgi. Visus aspektus – gan plusus, gan arī mīnusus. Lai no bērnu pieprasītā pūkainā kaķēniņa, kurš izaudzis par brangu runci, nav jāatbrīvojas, to izliekot uz ielas un tādējādi paplašinot klaiņojošo dzīvnieku pulku. Lai nav, aizbildinoties ar naudas trūkumu kaķenes sterilizācijai, jāslīcina vai konteinerā jāmet kaķēni.

7.jūlija rītā Aknīstē, pie PII “Bitīte” tika atrasti 3 mazi kaķēni, pamesti kartona kastē. Cilvēku cietsirdībai un bezatbildībai nav robežu. Acīmredzot kārtējās cilvēku “ rotaļu mantiņas”.

Trim mazajiem kaķēniem paveicās, jo tie tika nogādāti Jēkabpils dzīvnieku patversmē Zvaigžņu ielā 1A.

Dzīvnieku aizsardzības likuma (01.01.2000.) 59. pants nosaka “Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku piemēro naudas sodu fiziskajai personai no divdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām, nosakot dzīvnieku turēšanas tiesību aizliegumu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.”