Aknīstes vidusskolas skolēni piedalās jauniešu seminārā Briselē

Aknīstes vidusskolas skolēni piedalās jauniešu seminārā Briselē

Aknīstes vidusskolas 18 skolēni un 2 pedagogi no 20.01.2020. līdz 25.01.2020. devās uz Eiropas Parlamentu Briselē,  kur 23.janvārī notika trīs  ES valstu jauniešu seminārs"Coping with the new world", kas veltīts Eiropas nākotnei. 

Semināra sākumā iepazīstinājām Austrijas, Ungārijas un Latvijas skolu pārstāvjus ar sevi un savu valsti. Aknīstes vidusskolu prezentēja Kārlis Griška. Kopā ar Aknīstes vidusskolas skolēniem Latviju pārstāvēja 18 Daugavpils 12.vidusskolas skolēni un 2 pedagogi.
Pēc iepazīšanās klausījāmies lekciju par viltus ziņām. Pēc lekcijas strādājām trīs grupās.

Dienas kārtībā bija šādas  tēmas:1) izglītība,2) digitalizācija,3)klimats.
Pasākuma mērķis bija diskutēt un paust jauniešu domas par šīm tēmām, izvirzīt priekšlikumus ES deputātiem šo jautājumu risināšanā. ES valstu jaunieši savu viedokli var paust arī saitē: https://www.europeanyouthideas.eu/

Mums, Aknīstes vidusskolas 10.-12.klašu skolēniem, šis bija neaizmirstams piedzīvojums. Papildus ES jauniešu semināram Briselē, doties aptuveni 2000 km garā ceļā turp un- tikpat arī  atpakaļ. Šķērsojām 4 ES valstu- Lietuvas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes un Beļģijas robežas bez aizķeršanās un personas dokumentu pārbaudes, jo atrodamies Šengenas valstu saimē. Pa ceļam varējām iepazīt Lietuvas un Polijas plašumus, Vācijas galvaspilsētu Berlīni, paciemojoties Berlīnes Zooloģiskajā dārzā, izstaigājot tās vēsturisko centru, aplūkojot Berlīnes mūra paliekas, Brandenburgas vārtus, ebreju genocīda piemiņas vietu un Reihstāgu. Bija iespēja paviesoties Wolfsburgā- folksvāgenu ražotnes un muzeja terirorijā Autostadt.

Paldies Aknīstes vidusskolas direktorei par doto iespēju, Aknīstes novada pašvaldībai par atbalstu suvenīru sagādāšanā, mūsu vecākiem un Eiropas Parlamenta vēstnieku skolai #EPVS.

10.klases skolniece A.I.Vanaga.

Foto: brauciena dalībnieki.