Aknīstes vidusskolas skolēni izstādē "Skola 2018"

Aknīstes vidusskolas skolēni izstādē "Skola 2018"

Aknīstes vidusskolas 10.–12. klašu skolēni projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja izstādi "Skola – 2018", kurā guva plašu informāciju par studiju iespējām augstskolās un koledžās.

Izstādē mācību iestādes tika pārstāvētas gan no Latvijas, gan no citām valstīm visdažādākajās specialitātēs – valodās, medicīnā, elektronikā, dabaszinātnēs, militārismā u.c..

Studenti, kuri pārstāvēja skolas, iepazīstināja ar jaunākajām un atzītākajām studiju programmām skolās, labprāt dalījās pieredzē, stāstīja par studentu dzīvi, atbildēja uz jautājumiem, kā arī iesaistīja skolēnus dažādās aktivitātes.

Aknīstes vidusskolas skolēni apskatīja arī izstādi "Latvijas Grāmatas izstāde 2018". Satika tādus zināmus cilvēkus kā G. Račs, M.Zālīte, V.Melderis A.Bullis u.c. Tikās ar rakstniekiem, baudīja autoru lasījumus, iepazinās ar izdevniecību jaunumiem, darbojās radošajās darbnīcās, mainījās ar grāmatām un iegādājās tās par izdevīgām cenām.

Dažas mūsu atziņas pēc Izstādes "Skola – 2018" apmeklējuma:

  • Viktorija – arī nākamgad vēlos apmeklēt "Skola – 2019", jo tā ir kā atslēga uz nākotni,
  • Sintija – patika, ka paši studenti stāstīja par savām studijām, un manuprāt lietderīgi apmeklēt šādu izstādi mācoties desmitajā klasē, jo līdz divpadsmitajai klasei ir iespējams vairāk uzzināt par izvēlētajām profesijām un iespējamajām mācību iestādēm un pārliecināties par savu izvēli.
  • Arta – man ļoti patika izstādē "Skola – 2018", jo studenti ļoti skaidri un interesanti pastāstīja par savām studijām un darba iespējām pēc studiju beigšanas.
  • Kārlis – man izstāde palīdzēja ar to, ka vienkopus ļāva redzēt, cik daudz ir studiju iespēju gan jomu ziņā, gan arī pilsētu, kurā atrodas augstskolas. Visvairāk man patika sarunāties ar skolu studentiem, kuri dalījās pieredzē par savām studiju gaitām, kā arī apspriest aktuālus jautājumus par to, vai šī profesija būs vajadzīga nākotnē.... iesaku katram vidusskolēnam apmeklēt šo izstādi, lai bagātinātu savu redzesloku.
  • Gunta – „ Skola 2018” man palīdzēja redzēt, padomāt un saprast, par ko tiešām es vēlētos kļut nākotnē. Bija ļoti interesanti uzklausīt studentus no augstskolas, kurā es domāju nākotnē mācīties.
  • Katrīna – es biju izstādē „Skola 2018”, kurā es apstiprināju savu izvēli strādāt man tīkamajā profesijā... un iesaku visiem jau 10. klasē apmeklēt šāda veida izstādes
  • Kristīne – brauciens uz izstādi "Skola 2018" bija interesants un arī ļoti izdevīgs, jo transportu nodrošināja pašvaldība, bet ieejas biļetes – projekts.

Paldies par doto iespēju projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēt izstādi "Skola – 2018"!

11.klases skolniece Laura Dirda