Aknīstes vidusskola saņem dāvinājumu

Aknīstes vidusskola saņem dāvinājumu

 

3. septembrī Aknīstes vidusskola saņēma dāvinājumu no Kanberas (Austrālija) „Daugavas Vanagiem”, ko vada Inta Skrīveris. "Daugavas Vanagi" ir labdarības latviešu aprūpes organizācija, kuras mērķis ir palīdzēt latviešiem un veicināt latviešu kultūru un kopienu.

Par dāvinājuma nokļūšanu tieši Aknīstē, paldies jāsaka Aloizam Savickim, kurš ir „Daugavas Vanagu” Jēkabpils nodaļas biedrs. Aloizs 1969. gadā absolvējis Aknīstes vidusskolu. Šis fakts arī pamudināja, šos sešus komplektus latviešu tautas tērpa, nogādāt tieši uz Aknīsti.
Tie nāk no tautas deju kopas „Sprigulītis”, kura tika dibināta 1953. gada 13. decembrī. Pirmos 20 gadus tika dejots tika visā Austrālijā – Kultūras dienās, Jaunatnes dienās, kā arī pašiem savā pilsētā rīkojot lieluzvedumus un sadancojoties ar citu pilsētu deju kopām. 1973. gadā, izturot konkursu, „Sprigulītis” dejoja Sidnejas Operas nama atklāšanas koncertā un pēc tam ik gadus piedalījās Operas nama rīkotajā folkloras festivālā. No 1976. gada „Sprigulītis” kopā ar „Jautro pāri”(Sidnejas latviešu tautas deju kopa) apvienojās „Saules jostas” ansamblī un uzveda 10 lieluzvedumus (Skaidrītes Dariusas horeogrāfijas), ar kuriem devās septiņās pasaules turnejās (Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un Eiropā), un beidzamās divās iekļāva Latviju. 1990. un 1993. gadā „Sprigulītis” piedalījās Latvijas Vispārējo dziesmu un deju svētku programmā. Liels sarīkojums bija 2007. gada februārī, kad apvienotais Kanberas un Sidnejas tautas deju ansamblis „Saules josta” atzīmēja savu 30 gadu jubileju. 2008. gada oktobrī tautas deju kopa „Sprigulītis” atzīmēja savu 55 gadu darbību.