Aknīstes novada pašvaldības delegācijas oficiāla vizīte Bialogardā (Polijā)

Aknīstes novada pašvaldības delegācijas oficiāla vizīte Bialogardā (Polijā)

No 11.-14. septembrim Aknīstes novada pašvaldības delegācija četru cilvēku sastāvā viesojās Bialogardas pašvaldībā, ar kuru sadraudzība ilgst jau 20 gadus. Vizītes laikā tika apmeklēta Bialogardas pilsētas dome, kur Aknīstes delegāciju sagaidīja mēre Emilia Bury,mēres vietniece Karolina Siwek un Bjalogardas pilsētas Uzņēmējdarbības un ārējo fondu departamenta vadītāja Agnieszka Madziewicz.

Tikšanās laikā Aknīstes novada pašvaldība tika uzaicināta piedalīties kopējā ERASMUS+ projektā , kurā dalības valstis būs Polija, Bulgārija, Itālija un Latvija. Projekta mērķis – jauniešu apmaiņas programmas valodu prasmju apguvē un mākslas jomā.

Vizītes laikā tika apmeklēts kultūras centrs. Tajā demonstrēja 3D filmu par Polijas vēsturi, kā arī iepazīstināja ar leļļu teātra aizkulisēm. Vakarā Bialogardas baznīcā uzstājās koris “Belcanto”, kurš pirms diviem gadiem viesojās Aknīstē, sniedzot koncertu Aknīstes novada svētkos. Pirms koncerta kora diriģents uzrunāja Aknīstes delegāciju un ar ziediem sveica domes priekšsēdētāju Viju Dzeni.

Bialogardieši lepojas ar peldbaseinu, kurš nu jau nodots ekspluatācijā un darbojas. To viņi cēla par pašvaldības līdzekļiem vairāku gadu garumā.

Viens no apskates objektiem bija arī dzīvnieku patversme. Pilsētas nomalē plašā teritorijā izvietoti voljēri, kā arī atsevišķā ēkā dzīvnieku hospitālis.

Vizītes noslēgumā uz tikšanos bija ieradušās visas tās personas, kuras viesojās Aknīstes novada svētkos. Sarunas noritējā draudzīgā atmosfērā, vērstas uz tālāku sadarbību.