Aknīstes Bērnu un jauniešu centrā notiks pasākums „Award diena”

Aknīstes Bērnu un jauniešu centrā notiks pasākums „Award diena”

Trešdien, 9.septembrī Aknīstē ieradīsies Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašizaugsmes programmas Award vēstneši – programmas Award nacionālā koordinatore, esošie Award dalībnieki un Justs Celms - XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta „Manā dziesmā Tu...” deju virsvadītāja asistents. Vizītes laikā Award vēstneši iepazīstinās interesentus ar programmu Award un tās praktisko pienesumu dalībnieku dzīvē un vietējā sabiedrībā.

Pasākuma „Award diena” programma paredz, ka vispirms visi pasākuma dalībnieki 20 minūšu garumā tiks iepazīstināti ar programmu Award. Pēc prezentācijas jaunieši varēs uzzināt esošo programmas Award dalībnieku pieredzi un noklausīties Justa Celma vadīto interaktīvo lekciju „Daudzpusīgas personības priekšrocības darba tirgū”.
Paralēli jauniešu aktivitātēm, Award nacionālā koordinatore, sarunā ar jauniešu centra darbiniekiem un citiem interesentiem, stāstīs to, kā programma Award papildina formālo izglītību un kā ikviens, kurš ir vismaz 18 gadus vecs, var palīdzēt programmas īstenošanā.
 
Pasākums, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, Aknīstes Bērnu un jauniešu centrā sāksies plkst. 15.00, tā kopējais garums - 80 minūtes.
 
„Award diena” aktivitātēs aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 14 līdz 24 gadiem, Aknīstes Bērnu un jauniešu centra darbinieki un Aknīstes novada pedagogi.
Programma Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā
dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, vācu pedagogs Kurts Hāns un pirmās veiksmīgās Everesta ekspedīcijas vadītājs lords Hants. Programma mūsdienās darbojas 140
pasaules valstīs. No 2006. gada programma Award pieejama arī Latvijā, kur to īsteno Valsts
izglītības satura centrs. Programmu piedāvā daudzās Latvijas skolās un
jauniešu centros.
Programmas trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu
laika periodu darbojas savu mērķu sasniegšanai četrās jomās – apgūst
prasmes, veic brīvprātīgo darbu, nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un dodas
piedzīvojumu ceļojumā. Kad visi mērķi ir sasniegti, jaunieši īpašā apbalvošanas pasākumā saņem starptautiski atzītu apbalvojumu un sertifikātu.
 
Informāciju sagatavoja:
Katrīna Sprudzāne,
Valsts izglītības satura centra vecākā referente