Aktualitātes » Jaunumi

Konkurss "Skani, tēvu zeme!"

 2018. gada 18. oktobrī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās III Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss „Skani, tēvu zeme!”, kurā Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas Aknīstes filiāli pārstāvēja 2. klases audzēknis Edgars Uļjanovs, iegūstot savā vecuma grupā II vietu un 3. klases audzēknis Artis Mežaraups, iegūstot savā vecuma grupā III vietu. Audzēkņus sagatavoja skolotāja Madara Ozoliņa un koncertmeistare Viola Jasmane.

Katrs konkursa dalībnieks izpildīja divas dziesmas – Latgales vai Sēlijas novada tautas dziesmu a capella un dziesmu ar pavadījumu, kas veltīta dzimtenes, dabas vai ģimenes tematikas atainojumam.
Vokālistu sniegumu vērtēja trīs žūrijas locekļi: Aglonas bazilikas Kora skolas direktore Ieva Lazdāne, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pedagogs Jevgenijs Salna un Latvija Nacionālās operas un baleta soliste, Daugavpils Universitātes asociētā profesore un Nacionālās operas fonda Gada balvas nominācijā „Labākā operas soliste” laureāte Ilona Bagele.
Vokālās mākslas konkursā piedalījās dalībnieki no Ilūkstes, Špoģiem, Dagdas, Aglonas, Pļaviņām, Roķišķiem, Ludzas, Viļāniem un Aknīstes.     
          Konkursa dienas otrajā daļā dziedātājiem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, ko vadīja mākslas skolas pedagogi Lelde Kundziņa un Ēriks Valpēters. Savukārt vokālie pedagogi piedalījās Ilonas Bageles meistarklasē „Pareizas elpošanas nozīme balss skanējuma veidošanā. Dikcija un vokāla ortoēpija ”.
 
Paldies par atbalstu Aknīstes novada pašvaldībai!
                                                                                                              Madara Ozoliņa
 
 


 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi