Aktualitātes » Jaunumi

Īstenots Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales Kultūras programmas 2018 projekts Gārsenē

 

Gārsenē pabeigts Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales Kultūras programmas 2018 projekts„Gārsenes pils publiskās ārtelpas sapošana”, kura īstenošanai Valsts Kultūrkapitāla fonds bija piešķīris finansējumu 2000 EUR apmērā.  
          Projekta mērķis bija lokālās vēsturiskās kultūrtelpas unikalitātes saglabāšana Gārsenes ciemā, atzīmējot Latvijas valsts simtgades sagaidīšanu ar Gārsenes pils iebraucamo vārtu stabu kā pils vizītkartes atjaunošanu.
 
 Vārtu atjaunošanas būvdarbus labā kvalitātē veica SIA „JuN” laikā no 2018.gada 21.jūnija līdz 24.augustam. Celtnieku darbs nebija vienkāršs, jo, noņemot vārtu „galvu” vienam no vairāk kā 100 gadus vecajiem stabiem, staba būvforma, izrādās, turējās galvenokārt uz apmetuma. Mainoties slodzēm, vārtu stabā radās nosēdums, slīpa plaisa, tās dēļ nācās pārmūrēt visu stabu. Abiem stabiem notīrīti laukakmeņi, protezēts, atjaunots ķieģeļu mūrējums, kas satur akmeņus, atjaunots vārtu galu dekoratīvais mūrējums, pret tā bojāšanos uzlikti jau 2016.gadā izgatavotie skārda jumtiņi. Kopējās būvdarbu izmaksas līdz ar to pieauga un sasniedza 3879,74 EUR (ar PVN 21%).

 

Ar projekta vadītājas Daces Geidas,  projektu koordinatores Līgas Līdumas un sabiedrisko attiecību speciālistes Lāsmas Prandes līdzdalību Gārsenes pilī  izveidota fotoizstāde par projekta praktiskās realizācijas gaitu.

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi