Aktualitātes » Jaunumi

Informācija iedzīvotājiem- Militārās mācības “Namejs 2018”

 Militārās mācības “Namejs 2018” notiek no 2018. gada 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā - ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā.

“Namejs 2018” ir Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgums. Tās ir līdz šim lielākās Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības, kurās piedalās ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls. Mācībās piedalās karavīri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Lielbritānijas, ASV, Albānijas, Kanādas, Itālijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.
 
Mācību mērķis ir stiprināt nacionālās aizsardzības spējas atbilstoši valsts aizsardzības plānam, pārbaudot un pilnveidojot Nacionālo bruņoto spēku gatavību pildīt noteiktos valsts aizsardzības uzdevumus gan nacionālās, gan kolektīvās aizsardzības sistēmas kontekstā. 
Iedzīvotāju ievērībai!
25. augustā Aknīstes novada Gārsenes pagastā, pie kultūras nama, laika posmā no pulksten 19.00 līdz 21.00, mācību “Namejs 2018” ietvaros, būs iespēja apskatīt militāro tehniku, ieročus un ekipējumu. Izstādi nodrošinās gan Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi, gan sabiedroto karavīri.
No 23. līdz 26. augustam, sakarā ar militārajām mācībām “Namejs 2018”, iespējami īslaicīgi satiksmes apgrūtinājumi ceļa posmā Aknīste- Subate- Ilūkste. iespējams paaugstināts trokšņu līmenis, kā arī pastiprināta autotransporta kustība pa koplietošanas ceļiem.
Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās.
Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.
Militārās tehnikas kolonnas pavada Valsts policija, Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.
Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444


 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi