Aktualitātes » Jaunumi

Sēlijas novadu apvienība piedalās Rīgas svētku tirdziņā

 

 

Rīgas svētkos Esplanādē satiksies Latvijas novadi no Sēlijas, Vidzemes un Kurzemes. Apmeklētājus priecēs pašdarbības kolektīvi, novadu radošo daudzveidību prezentēs amatnieki un mājražotāji, ikvienam interesentam būs pieejama plaša informācija par tūrisma un izklaides iespējām.

Sēlijas stenda veidošanā iesaistījušies septiņi novadi, kas apvienojušies Sēlijas novadu apvienībā zem vienota Sēlijas karoga. Mediju sadarbības partneri ir laikraksti „Brīvā Daugava” un „Jaunais Vēstnesis”.
Lai iepriecinātu rīdziniekus tirdziņā „Ražots Sēlijā” piedalīsies: Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu 25 amatnieki.Dažādu amatu meistari ar vietējiem ražojumiem un pašdarbnieki ar kultūras programmu Rīgā Esplanādes parkā gaidīs apmeklētājus sestdien, 18.augustā,  no pulksten 10.00 līdz 19.00. Pasākuma organizatori atraktīvākajiem tirgus apmeklētājiem plāno dāvināt vērtīgas balvas.
Stendā kopā ar novadu amatniekiem būs pārstāvēts uzņēmums SIA „Dona”, kas īstiem dzīves baudītājiem piedāvās ar rokām izlolotu, ar uguni apmīļotu maizi, smalkmaizītes, ruletes, štriceles, cepumus, saldus un sāļus izstrādājumus.
Ilūkstes novada biedrības „Spole”, „Mare” un „Māra” piedāvās dažādus, zeķes, cimdus, austus lupatu deķus un citus rokdarbus.  Būs piedāvāta meistarklase aušanā un pīšanā. Jaunjelgavas novada biedrības: „RADI Jaunjelgavā" piedāvās oriģinālas dāvanas un suvenīrus; „TREJdeviņiPŪRI"- dažādu audumu somas un galdautus. Individuālie uzņēmumi prezentēs izšuvumus un rokdarbus. Jēkabpils novadu pārstāvēs: māksliniece ar keramiku; biedrības: „Cerību logi'', „Dzīvesprasme” un Pūpols” ar rokdarbiem un adījumiem, bet „Ūdenszīmes” ar stikla rotām un koka darbiem. Tirdziņā varēs iegādāties miega sedziņas bērniem un sapņu ķērājus. ZS „Dzilnas” no Ābeļu pagasta tirgos medu. Arī Neretas novada ZS „Stērķēni” un privātpersona tirgos medu un biškopības produkciju. Neretas amatnieki piedāvās: austus darbus, tamborējumus, ziepes, sveces un suvenīrus. Neretas novada barons fon Hāns aicinās doties tūrisma braucienā uz Ērberģes muižu un apmeklēt Neretas novadu.  No Viesītes novada Saukas pagasta tiks piedāvāti: olu asortu komplekti no dažādu putnu sugu šķirņu olām; ķiploku vaiņagi. Interesentiem būs iespēja iegādāties melnā plūškoka ogu sīrupu, kas ir viens no spēcīgākajiem antioksidantiem. ZS „Priekšāres” piedāvās mājās gatavotus sierus, kuri rīdziniekiem ir pazīstami un ļoti pieprasīti. Viesītes muzeja „Sēlija” un tūrisma punkta pārstāvji tirgus apmeklētājus iepazīstinās ar tūrisma iespējām Sēlijā.
Kultūrvēsturiskās vērtības ir tās, kas mums jānodod paaudzēm, tādēļ Rīgas svētkus Sēliju pārstāvēs 83 pašdarbnieki. Īpašu koncertu sniegs Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas Aknīstes filiāles audzēkņi.
 Dvietes pagasta, Ilūkstes novada amatierteātris "Nebēdnieki" uz skatuves Esplanādē rādīs , kā jaunskungs meklējot sievu, iziet dažādus ceļus, iepazīst dažādas kundzes, bet saprot, ka pats labākais ir  blakus esošais ikdienā neredzamais.
Neretas novada pašdarbniekus pārstāvēs Mazzalves dziedātāju kopa „Mazzalve", Pilskalnes dāmu deju kolektīvs „Kamenes", brīvā stila deju kopa „Mozaīka", sieviešu vokālais ansamblis „Kadence" un amatierteātris „Tradare".
Salas novada   Sēlpils amatierteātris "Ore", režisore Anita Gerasimova,  rīdziniekiem rādīs P.Putniņa lugu „Paši pūta, paši dega".
Sēlija ir daļa no Zemgales- Latvijas sastāvdaļa, un, ritot Latvijas likteņgaitām, vienmēr tāda būs. Kultūrvēsturiskās vērtības ir tās, kas mums jānodod paaudzēm. Sēlijas novados ir brīnišķīgi rosīgi cilvēki, tādēļ aicinu apmeklētSēlijas novadu apvienības tirdziņu „Ražots Sēlijā”.
 
Ligita Kadžule, pasākuma izpildproducents
 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi