Aktualitātes » Jaunumi

25.marts Represēto piemiņas diena

 

Mums viņa ir visskaistākā. Latvijas stāsti. Kamermūzika
 
Latvija iedvesmo. Latvieši iedvesmo. Latvijas stāsti iedvesmo. Šo iedvesmu, gatavojoties Latvijas simtgadei, saņēma arī trīs latviešu mūziķes - Paula Šūmane (vijole), Agate Ozoliņa (čells) un Ilze Jaunzeme (klavieres) un apvienojās trio Flumine sastāvā, lai veidotu programmu ar savu stāstu par Latviju un tās cilvēkiem, kas iedvesmo, liek smieties, aizdomāties, augt un attīstīties.
Cik daudzveidīgi ir latvieši, tik daudzveidīga būs arī mūzika un stāsti – no enerģiskas tautas dziesmas Daces Aperānes Variācijās līdz nebēdnībai Imanta Zemzara Mazajā rokmūzikā, no Leonīda Vīgnera draiskā humora pērlēm līdz stāstiem par piedošanu un ļauna nepieminēšanu. No muzikāliem stāstiem par latvju „gājputniem” Indras Rišes Putnatorijā līdz mūsu tautas spēka apliecinājumam Alfrēda Kalniņa skaņdarbā „Himna manai dzimtajai zemei”.
 
Agates Ozoliņas  (čells) sirdslieta ir kamermūzika, kur viņa muzicējusi dažādos sastāvos: kopā ar vīru Pēteri Ozoliņu čellu duetā, ar ko sniegti koncerti Latvijā, Holandē un Vācijā. Ar trio Decorum koncertējusi Latvijas muižās un skolās, jau ceturto gadu ir arī mūziķu apvienības Tev tuvumā sastāvā, Ziemassvētku laikā priecējot klausītājus Latvijas baznīcās, uzstājusies arī kopā ar Arvīdu un Marlēnu Keiņiem, Intaru Busuli, kā arī daudziem citiem Latvijas mūziķiem.
Agate Ozoliņa studējusi čella spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Eleonoras Testeļecas čella klasē, kā arī papildinājusies Zvollē, Holandē Erasmus studentu apmaiņas programmas ietvaros pie profesora Jerūna Roilinga un Renē Bermana, kā ar piedalījusies meistarklasēs pie Marijas Klīgeles, Gerija Hofmana, Jāņa Laura un citiem pasniedzējiem.
 
Paula Šūmane  ir koncertējoša vijolniece, LielāsMūzikas balvas ieguvējaun13 starptautisku konkursu laureāte.Paula ar izcilību absolvējusi divas prestižas mūzikas augstskolas –Parīzes konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti pie profesoriem Yair Klessun Boris Garlitsky. Kā soliste jaunā vijolniece sadarbojusies ar dažādiem orķestriem -LisabonasMetropolitanorķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri,Hofer Symphoniker,Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīgaun citiem. Viņas repertuārs sniedzas no baroka līdz mūsdienu laikmetīgajai mūzikai. Paulas Šūmanes muzikālo bagāžu sastāda ievērojama solo un kamermūzikas pieredze, kā arī vadošā vieskoncertmeistares loma vairākos orķestros.Kā patiesa mākslas mīļotāja un vēstnesePaula labprāt iesaistās dažāda veida radošos projektos.
 
Ilze Jaunzeme   ir pianiste, kam vislielāko prieku sagādā tikšanās ar cilvēkiem mūzikā, ļaujot klausītājiem priekš sevis atklāt klasiskās mūzikas skaistumu. Veidojot īpašas koncertprogrammas, kurās stāsti mijas ar mūziku, viņa rada atmosfēru, kur mūzika ļauj cilvēkiem saskarties savu dziļāko būtību, visu skaisto un vārdos neizsakāmo, ko tikai mūzika spēj izteikt.
Ilzes sirdslieta ir spēlēšana cilvēkiem, kas uz klasiskās mūzikas koncertiem parasti neiet – rosinot un uzsākot regulārus mājas koncertus Vācijā un Norvēģijā arvien jaunās vietās, tā sasniedzot un ieinteresējot aizvien vairāk cilvēku.

 

2018. gadā pianistes uzmanības centrā būs latviešu mūzikas prezentācija gan cilvēkiem Latvijā un tās novados kopā ar trio Flumine, gan arī ar soloprogrammām Norvēģijā, Vācijā un Kanādā.

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi