Aktualitātes » Jaunumi

Pašvaldību izpilddirektori tiekas Aknīstes novadā

 

Šī gada 2. martā Aknīstes novadā notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme, kuras tēma bija Latvijas simtgade un XXVI Vispārējie Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, savukārt otrajā daļā tika organizēta ekskursija, kuras laikā izpilddirektoriem bija iespēja iepazīt Aknīstes novadu. Šāda veida izbraukuma semināri notiek ik mēnesi. Sanāksmē Aknīstes novada Gārsenes kultūras namā pulcējās ne tikai izpilddirektori no visas Latvijas, bet arī kultūras darbinieki. Aktuālo par Latvijas simtgades svinībām un ar to saistītajām tēmām prezentēja Valsts simtgades biroja Reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, XXVI Vispārējo Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību stāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, bet par Latvijas valsts Simtgades iniciatīvu “Latvijas skolas soma” - izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna. Projektu “1836” un “Izgaismo Latviju!” vadītājs Enriko Plivčs dalījās spilgtākajos iespaidos no pārgājieniem gar Latvijas robežu. Iedvesmojošs bija Universe Leaves projekta vadītāja Daiņa Lazdāna stāstījums par LAPU kā skulpturālu objektu pilsētvidē. Ar aizrautību un degsmi par to, kā jaunieši gaida Latvijas simtgadi Madonā, stastīja jauniešu galvaspilsētas pasākumu koordinators Gatis Teilis.

Sanāksmi vadīja un stāstīja par aktualitātēm LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis.
 Aknīstes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Gavars atklājot sanāksmi atzīmēja nozīmīgākos sasniegumus novadā pēdējo gadu laikā un kā notikumi pasaulē ietekmē arī maza reģiona attīstību.
Aknīstes novada domes priekšsēdētāja sveica izpilddirektorus Aknīstes novadā un vēlēja raženu darba dienu.
Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Prande prezentēja Aknīstes novadu, informējot sanāksmes dalībniekus par izglītības iespējām, veselības aprūpi, īstenotajiem projektiem, tūrisma objektiem un tuvākajām iecerēm nākotnē.
Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja Līga Jaujeniece deva iespēju nedaudz iepazīties ar Aknīstes novada vēsturi, kā arī saklausīt aknīšānu dialektu. Atraktīvi izpildītie novadnieku atmiņu stāsti paspilgtināja aknīšānu humora izpratni un tā laika tradīcijas.
Tā kā latviešu kinorežisors, aktieris, LZA Goda loceklis un sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs nevarēja ierasties uz sanāksmi, tad Izpilddirektoru asociācijas koordinatore Sniedze Sproģe nolasīja izpilddirektoriem adresētu vēstuli. Lūk, fragments:
“...Kas mēs esam šodien?
Vēl nezinam. Neredzam. Traucē PŪLIS, kurā dzīvojam.
Te mūsu eksprezidentei Vairai Vīķei- Freibergai bija taisnība. Atcerieties tautas aizvainojumu, kad viņa kaut kādu nemieru nosauca par pūļa reakciju.
Taču ir gan Pūlis un ir arī Tauta. Pūlis ir šis mirklis, kurā masa viļņojoties pauž savu sāpi un izkliedz savu vajadzību. To nevajag novērtēt par zemu, jo tā ir augsne, kas gaida sēklu. To fantastiski ir sajutuši nākotnes diktatori- Ļeņins, Hitlers, Staļins un ir sekmīgi sējuši vēju un pļāvuši vētru. To dara Putins un pasaule pļaus vētru.
Pūli vada instinkti, zemapziņa, jūtas, un tas alkst vieglāko ceļu un gaida brīnumu. Pūlis gaida Saulvedi.
Tauta ir gaita un process no gadsimtu dzīlēm uz nākamību.
Tautu veido prāts un griba.
Tāpēc, izsakoties mūsu mūžam dzīvā skolotāja Raiņa vārdiem:
,,Mēs būsim lieli tik, cik liela mūsu GRIBA!”
Mēs vēl nezinam, neredzam, kas esam, jo Latvijā katru rītu mostas un iziet savās gaitās, savos darbos un nedarbos Homo sapiens visā diapozonā no alu laikmeta līdz civilizācijas trešajam vilnim.
Tautu kaldina laiks, jo tauta nav vieta un iedzīvotāju skaits.
 Tauta ir Gara gaita, kurai Dievs deva vārdu LATVIJA!”
Sanāksmes otrajā daļā novadu pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar Aknīstes novadu. SIA “Slaides” Īpašnieks Ainis Čāmāns pastāstīja par savu uzņēmumu un vecāku SIA “Siņi” , kas darbojas roku rokā. Saimniecība, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus ar katru gadu paplašinās. Uzbūvētas darbnīcas, iegādāta jauna lauksaimniecības tehnika, pašlaik rit noslēguma darbi pie apjomīgas graudu kaltes. Uzņēmums nodrošina apmēram divdesmit darba vietas, kā arī sniedz remonta un transporta pakalpojumus tuvākajiem zemniekiem.
SIA “Hawita baltic” ir Aknīstē izvietots  Vācijas uzņēmums, kas nodarbojas ar kūdras ieguvi un kūdras izstrādājumu ražošanu un tirdzniecību. Pagājušā gada nogalē visiem zināmais SIA “Nordtorf” mainīja nosaukumu uz SIA “Hawita baltic”. Tās galvenais mērķis ir kūdras substrātu ražošana. Ražotnes aprīkojums nodrošina augstvērtīgu substrātu un ziedu augsnes ražošanu no dažādām gabalkūdras frakcijām un frēzkūdras, kā arī tās iepakošanu un transportēšanu uz daudzām pasaules valstīm. Uzņēmums nodrošina līdz 200 darba vietas.  
Jau četrus gadus Aknīstes novads ir atpazīstams ar alternatīvās kamermūzikas festivālu “Sansusī”, kas  ik gadu augusta pirmajās nedēļās pulcē radošus, muzikālus un mūziku mīlošus klausītājus un skatītājus. Novada apskatē izpilddirektoriem bija iespēja tikties ar festivāla idejas autoru Latvijas Nacionālās operas solistu Armandu Siliņu, kurš Sēlijas pusē dzimis un aizvadījis bērnību. Festivāla laikā apmeklētājiem ir iespēja baudīt dabas tuvuma apvienojumu ar  dažādu žanru mūziku. Novadu pārstāvji izrādīja lielu interesi par festivāla norisi, meža estrādi, dabas takām.
Pēc pavadītās dienas Aknīstes novadā, viesi mūsu novadam veltīja atzinīgus vārdus, liekot arī pašiem vēlreiz uz visu palūkoties „no malas” un novērtēt paveikto.
 
                                  Aknīstes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Prande
 

 

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi