Aktualitātes » Jaunumi

Pasniegtas LLU Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei 2017”

23. februārī LLU Valdekas pilī tika piešķirtas Gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei 2017” laureātiem. Klātesot universitātes mācībspēkiem, zinātniekiem un vadībai, tika godināti astoņi uzņēmēji, kuri 2017. gadā, sadarbojoties ar LLU, snieguši būtisku ieguldījumu zinātnē vai atbalstījuši studiju procesu.

Nominācijā “Gada ieguldījums sociālajās zinātnēs 2017” tika nominēta viena organizācija – biedrība “Ūdenszīmes”, kura arī kļuva par galvenās balvas ieguvēju. Balvu biedrības vadītājai Ievai Jātniecei pasniedza Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule, atzīmējot, ka vasaras skolā, kas norisinājās sadarbībā ar biedrību “Ūdenszīmes” Kaldabruņā, ekonomikas, socioloģijas un vadības zinātņu studenti apguva ne vien dažādu sociālo izpētes metožu pielietojumu, bet arī iepazina lauku vidi un tās cilvēkus. “Visa pamatā ir cilvēki. Ja nav cilvēku, tad nav arī vietas, jo tā attīstās, pateicoties cilvēkiem, kuri “iezīmē” šo vietu kartē. Katram uzņēmumam un katram cilvēkam ir sava vieta,” teica Ekonomikas un sabiedrības fakultātes dekāne A. Zvirbule. “Šodien mēs secinājām, ka mūsu galvenais uzņēmējdarbības produkts ir tieši cilvēciskais siltums un pārliecība par to, ka dzīvot jēgpilni un labi var jebkurā vietā un vecumā. Šis produkts vienmēr būs pasaulē pieprasīts,” teica biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece.
Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei” mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju un nodrošinot gudru, ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi. Jaunā tradīcija universitātē dibināta 2016. gadā, lai godinātu uzņēmējus Latvijā, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem kalendārā gada laikā veidojuši inovācijas tautsaimniecības nozaru vajadzībām, snieguši ieguldījumu pētniecībā un/vai studiju procesa nodrošinājumā.
 
Informācija un foto www.llu.lv 
 
 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi