Aktualitātes » Jaunumi

Lego Robotikas sacensībās Valkā Aknīstes vidusskolas komandai kauss kategorijā "Robotu spēle"

Lego Robotikas sacensībās Valkā Aknīstes vidusskolas komandai kauss kategorijā

Jau piekto gadu Latvijas skolas piesaka savas skolēnu komandas (vecumā no 9 līdz 16 gadiem), lai cīnītos par FIRST LEGO League čempiona kausu.

FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot jauniešus pievērsties tādām nozarēm kā zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika, kā arī attīstīt tiem nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandu.

FIRST LEGO League robotikas programmā top jaunie zinātnieki un inženieri, jo gatavojoties sacensībām, jaunieši attīsta savas iemaņas un pieredzi programmēšanā un konstruēšanā, strādājot ar LEGO MINDSTORMS robotiem, kā arī sezonas tēmas ietvaros iegūst zināšanas par aktuālo zinātnes pasaulē.

2017./2018. sezonas tēma HYDRO DYNAMICS. Cilvēki ūdeni izmanto katru dienu, bet mēs neaizdomājamies, kā un kāpēc to izmantojam. Vai tas ir tieši (dzerot, mazgājot), vai netieši (ražojot produktus, kurus izmantojam, vai ražojot ēdienu un enerģiju). Mums ir ļoti dažāda ūdens nepieciešamība. Šīs sezonas projekta izaicinājums bija uzlabot veidu, kā ūdeni atrod, transportē, izmanto vai utilizē.

 9. – 10. februārī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā notika FIRST LEGO League Latvia otrās HYDRO DYNAMICS robotikas sacensības, kurās piedalījās 26 komandas no dažādām Latvijas skolām. 

Aknīstes vidusskolu pārstāvēja komanda "Robotzeļļi": no 6.klases Roberts Gasparovičs, no 7.klases Sandis Sorokins, Andis Zaičenkovs, Kristers Harijs Porietis, Adrians Ķiķēns, Inatrs Tabunovs. Komandas trenere: Līga Mažeika.

2 dienu spraigā cīņā 4 kategorijās: Sezonas projekts; Pamatvērtības; Robotu Dizains un Robotu Spēle, Aknīstes vidusskolas "Robotzeļļi" pēc 3 raundiem ieguva 1.vietu un kausu "Robotu Spēlē"!

FLL sacensību  FOTOGALERIJA

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi