Aktualitātes » Jaunumi

E-darbnespējas lapa

No 2018.gada 1.janvāra darbnespējas lapas tiek atvērtas, pagarinātas un noslēgtas tikai elektroniski e-veselības sistēmā.
Lai pieprasītu VSAA slimības vai maternitātes pabalstu, arī turpmāk ir jāraksta iesniegums. Iesniegumu VSAA var iesniegt elektroniski, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu “E-iesniegums VSAA pakalpojums”, iesniegumā atzīmējot konkrēto darbnespējas lapu, kā arī mājaslapā www.vsaa.lv sadaļā “elektroniskie pakalpojumi”. VSAA lēmums par pabalsta piešķiršanu tiek saņemts atbilstoši iesniegumā norādītajam lēmuma saņemšanas veidam – klātienē, pa pastu vai www.latvija.lv sadaļā “Mana darba vieta”.
Ja nav iespējams nosūtīt iesniegumu elektroniski, joprojām tie tiks pieņemti papīra formā VSAA klātienē vai pa pastu, kā arī valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, obligāti norādot B darbnespējas lapas numuru, kā arī konta numuru, uz kuru vēlas saņemt maksājumu.
Pabalsts par e-darbnespējas lapu B jāpieprasa 6 mēnešu laikā no pirmās saslimšanas dienas.
Darba devējs informāciju par e-veselības sistēmā noslēgto darbnespējas lapu redzēs Valsts ieņēmumu dienesta EDS sistēmā, tāpēc papīra formā tā nav jāiesniedz darba devējam.
Informāciju par savām e-darbnespējas lapām persona var apskatīt, autorizējoties E-veselības portālā profila sadaļā “Darbnespējas lapas” (darbnespēju periodi, darbnespējas lapu statusi).

Neskaidrību gadījumos lūdzam zvanīt uz Aknīstes novada pašvaldības klientu apkalpošanas centru t. 66954802. 


 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi