Aktualitātes » Jaunumi

Lāčplēša dienai un valsts svētkiem veltīts pasākums Asarē

 Fotogalerija

10. novembrī Asarē notika svinīgs pasākums, veltīts Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai. Sapulcējušies pie Asares pagasta pārvaldes, devāmies tradicionālajā lāpu gājienā līdz piemineklim Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Augškurzemes partizānu pulka karavīriem, kur notika piemiņas brīdis. Dziedājām valsts himnu, klausījāmies Asares pamatskolas skolēnu un skolotāju sagatavotu montāžu, ar klusuma brīdi godinājām kritušo karavīru piemiņu, nolikām ziedus un svecītes, lai to liesmiņas silda brīvības cīnītāju dvēseles.

Pasākums turpinājās kultūras namā, kurā sasildījāmies ar karstu tēju un apskatījāmies skolotājas Ivetas Deksnes savāktos materiālus par Ancenes vēsturi. Koncertu sniedza A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas saksofonu kvartets Jāņa Briškas vadībā. Paldies viņiem par emocionālo un sirsnīgo sniegumu!
Nobeigumā ar interesi klausījāmies novada vēstures izzinātājas Edītes Puleres stāstījumu un skatījāmies fotogrāfijas par Asares pagasta vēsturi, Augškurzemes partizānu pulku un pieminekli 29 kritušajiem karavīriem, Asares pagasta Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Eduardu Bruži, Krišu Osīti, Ferdinandu Plikši un Johanu Stenderu, skolām, kolhoziem u.c. Par piedzīvoto kolhoza laikos atmiņās dalījās bijušais agronoms, deputāts un padomes priekšsēdētājs Jānis Subatiņš, bijusī grāmatvede Anna Zaičenkova un bijusī kolhozniece, ilggadējā pārdevēja, deputāte un godu saimniece Darja Strazdiņa. Tie, kurus interesē novada un Asares pagasta vēsture, var ieskatīties novada mājas lapā http://www.akniste.lv/ – Tūrisms – Vēsture.
Paldies visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu, nebaidoties no rudenīgā lietus un brāzmainā vēja! Arī Brīvības cīņu aizstāvji, sargājot mūsu Tēvzemi, nesaaudzēja sevi vēl bargākos laika apstākļos.
 
Asares kultūras darba organizatore Madara Ozoliņa
M.Ozoliņas foto
 
 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi