Aktualitātes » Jaunumi

25.novembrī komponistam I. Mežaraupam piemiņas pasākums

 

„In memoriam. Imants Mežaraups – 59
 
            Mūziķi, diriģenti, izpildītāji, dziedātāji, mūzikas pedagogi, studenti un citi interesenti tiek laipni aicināti uz trimdas komponista, pedagoga, diriģenta Imanta Mežaraupa kārtējo atceres pasākumu „In memoriam. Imants Mežaraups – 59”, kas notiks 2017.gada 25.novembrī plkst. 15:00  Aknistes bērnu un jauniešu centrā Skolas ielā 1a, Aknīstē. Ieeja brīva.
            Šoreiz pasākums būs īpašs ar to, ka pasākuma ietvaros tiks prezentēta rakstnieces Luānas Loinertes grāmata “Filadelfija: Imants Mežaraups – dzīvē un mūzikā”, ko laidis klajā apgāds „Jumava”. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties grāmatu par īpašu cenu.
            Pirms grāmatas prezentācijas nelielā koncertā tiks izpildītas Imanta Mežaraupa kompozīcijas, kā arī viņam veltītie mūziķu priekšnesumi.
Pasākumu organizē Imanta Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds sadarbībā ar apgādu „Jumava” un  Aknīstes novada pašaldību.
Šāds pasākums veiksmīgi noritēja Rīgā komponista dzimšanas dienā 2017.gada 10.oktobrī,  kurā organizēšanā piedalījas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija. 2017.gada 10.decembrī grāmatu prezentēs Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Talsos koncertu sniegs draudzes koris AMENDA. Sākums plkst 11:30.  
 
            Imants Mežaraups, spēcīga un spilgta personība, dzimis Filadelfijā, ASV, 1958.gada 10.oktobrī.
            Uz dzīvi Latvijā pārcēlās 1996.gadā, kur strādāja pedagoģisko darbu Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas vidusskolā. Pēc četriem Latvijā pavadītiem gadiem viņš vēl kādu laiku dzīvoja un strādāja par pedagogu ASV, Vilmingtonas Kvēkeru skolā, bet   kopš 2003. gada pavisam atgriezās Latvijā, dāvājot tēvu zemei savu talantu. Strādāja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, Talsu mūzikas skolā, kā arī bija Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora AMENDA diriģents un ērģelnieks.
            Latvijas Komponistu savienības biedrs no 1999. gada.
            Savas dzīves laikā saņēmis dažādas balvas un godalgas ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Pēdējā balva viņam bija "Autortiesību bezgalības balva 2012" par skaņdarbu "Musica arcuata" stīgu orķestrim.
            Imants Mežaraups aizgāja mūžībā 2013. gadā 21. jūnijā 54. gadu vecumā, nesagaidot savu 55.gadu jubileju. Komponista atdusas vieta ir Aknīstē, Tunķeļu kapos netālu no viņa dzimtas mājām "Brūveri". Viņš vēlējās uz visiem laikiem palikt Latvijā un radoši strādāt, bet viņa dzīve pārtrūka pārāk agri.
            Vairāki simti Latvijas jauno mūzikas profesionāļu atceras Imantu Mežaraupu, kā ārkārtīgi zinošu un daudzpusīgu pedagogu, atraktīvu un harizmātisku personību.
            Mūziķi, orķestri un ansambļi izpilda viņa kompozīcijas, kurās savijas intelektuālā un emocionālā stīga.
            Vairākiem trimdas latviešu koriem ASV un Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes korim AMENDA Imants Mežaraups palīdzēja sasniegt augstāku profesionālās meistarības pakāpi.  

 

 

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi