Aktualitātes » Jaunumi

Aktuāla informācija lauksaimniekiem

Aktuāla informācija lauksaimniekiem

 Valdība plūdu postījumu dēļ ir izsludinājusi ārkārtas situāciju arī Aknīstes novadā. Tas nozīmē , ka lauksaimnieki, kuru sējumi vai sagatavotā lopbarība ir cietusi no lietavām, var griezties pie lauku konsultanta un aizpildīt speciālas veidlapas par plūdu radītiem bojājumiem. Jāslēdz vienošanās ar konsultantu par  informācijas iesniegšanu LAD.  Lauksaimnieks ar konsultantu vienojas par cietušās platības apsekošanu dabā.  Tiks aizpildīta speciāli izstrādāta veidlapa ar kultūras kodiem un bojātām platībām, ko parakstīs īpašnieks vai pilnvarotā persona. Klāt tiks pievienota lauka fotogrāfija.

Ja situācija ir glābjama (ja labība nestāv ūdenī, ja nav saveldrēta un graudi nedīgst vārpās, ja nav sapuvusi) tad jāizvērtē situācija nopietni, jo kompensācijas noteikti nebūs lielas.  Ja uz lauka ir bojāti, vai atrodas  ūdenī graudaugu  atsevišķi pleķi, tad, lai saņemtu kompensāciju, platība nevar būt mazāka par 0,3 ha. 
Sienu uzskaitīs tonnās-tas ir –to aprēķinās no sapuvušo un ūdenī atradušos rulonu skaita. Kompensāciju par siena ruloniem saņems tikai tās saimniecības kurām ir ganāmpulkā lopi. Skābsiens netiks kompensēts.
Papildus tam no 16. oktobra LAD sāks avansa maksājumu izmaksas lielākā apjomā nekā sākotnēji tika paredzēts (70% vienotais platību maksājums un 85% mazāk labvēlīgo apvidu maksājums un bioloģiskie maksājumi).
Lauksaimnieki uz kompensāciju var pieteikties līdz 2. oktobrim.
 Sīkāka informācija un jautājumi  pie lauku attīstības konsultantes Irēnas Butkus  25649618

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi