Aktualitātes » Jaunumi

16.septembrī Gārsenes takām-20

  “Ir jābūt tādai vietai, kurā tu atnāc rūpju pilns un pēkšņi – sirds iesāpas no skaistuma”.

Šos Imanta Ziedoņa vārdus varētu atkārtot ikreiz staigājot pa dabas un cilvēku vareno kopdarbu- Gārsenes takām. Šī gada 16. septembrī Gārsenes pils administrācija un kultūras darbinieki aicina visus interesentus uz plašu programmu, lai atzīmētu Gārsenes takām 20 gadu jubileju.

Plkst. 10.00 Gārsenes pagasta “Veikala” pagalmā  gārsenieša Valda Kalnieša senlietu privātkolekcijas “Solis sendienās” atklāšana. Valda hobijs vairāku gadu garumā ir vākt tuvākas un tālākas vēstures liecības, lai tūristi ar interesi aplūkotu mūsu senču darbarīkus, sadzīves priekšmetus un fotogrāfijas.
Plkst. 11.00 “Lutaušu” takas sākumā tiks iestādīta vilkābele, kura turpmāk katru pavasari sārto ziedu krāšņumā priecēs taku apmeklētājus. Turpinājumā pasākuma dalībniekiem būs iespēja gidu pavadībā izstaigāt takas, uzzināt par Gārsenes pils barona gaitām un baudīt dabas netveramo skaistumu.
No plkst. 13.00- 13.30 pie Gārsenes pils visi aicināti uz Gārsenes barona Budberga smeķīgo virumu un pils Zilās dāmas spēka dziru.
No plkst. 13.30 – 15.00 Gārsenes pils zālē virtuāla atmiņu ekskursija pa Gārsenes takām, kuru papildinās gārseniešu un atbalstītāju stāstījumi par  taku veidošanu, gidu piedzīvojumiem no pirmssākumiem līdz jubilejas gadam. 
Visas dienas garumā Gārsenes pils verandā būs skatāma Jēkabpils mākslas skolas Aknīstes filiāles audzēkņu un mākslinieces Evas Jočas darbu izstāde.
Plkst. 17.00 Gārsenes kultūras namā uz koncertu aicinās dziedošā Igauņu ģimene.
Esiet laipni aicināti izbaudīt pasākumiem piepildīto dienu un izjust Gārsenes  burvību ar senatnes un dabas pieskārienu. 
                       
Sabiedrisko attiecību speciāliste L. Prande
 
 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi