Aktualitātes » Jaunumi

12.jūlijā Gārsenes pilī fotoizstādes “Veltījums” atklāšana

Fotoizstāde  “Veltījums” uzsāk ceļu Sēlijā.
 
Godinot Latvijas simtgadi, Nacionālais botāniskais dārzs ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu īsteno projektu „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī”.
Lauku partnerība “Sēlija” ir šī  projekta sadarbības partneris. Un mēs rūpēsimies par to, lai projekta  ietvaros tapusī ceļojošā fotogrāfiju izstāde “Veltījums”, tiktu eksponēta Aknīstes, Salas, Jēkabpils, Krustpils un Viesītes novados. Kopumā izstāde mūsu reģionā būs skatāma līdz oktobra beigām.
 
Uz pašu pirmo atklāšanu Sēlijā  aicinām trešdien, 12. Jūlijā, pl. 14 00 Aknīstes novada Gārsenes pilī.
Atklāšanas pasākumu kuplinās Aknīstes folkloras kopa „Čukurs”, būs stāsts par izstādi un cienasts dalībniekiem.
Šī ir izstāde, ko noteikti vērts redzēt – tā ietver gan skaistumu, ko paši tik ļoti novērtējam savos dārzos, gan arī Latvijas selekcionāru stāstus, kas apkopoti 100 fotogrāfiju klāstā. Pie tam – tie ir ne tikai krāšņie ziedi, bet arī plūmes, aprikozes un pat kartupeļi! 
“Veltījums” atspoguļo tikai mazu daļu no Latvijas selekcionāru devuma. Izstādei atlasītas fotogrāfijas no selekcionāru arhīviem, izvēloties šķirnes, kuru nosaukumi glabā sevī kādu īpašu stāstu – romantisku, komisku vai arī gluži praktiskus apsvērumus.
Piemēram, liliju selekcionārs Guntis Grants ir izveidojis principus, pēc kādiem vadās, izvēloties šķirnei nosaukumu. Ja nosaukums “rokā nedodas”, selekcionārs kopā ar ģimeni pārlasa Latvijas dzejnieču dzejoļus un izvēlas tēlainākos vārdu savienojumus, lai pēc tam izvēlētos piemērotāko.
Izstādes apmeklētājus aicinām doties nelielā ceļojumā, apskatot Latvijas selekcionāru sniegumu un rosināt iztēli, izdzīvojot stāstus, kas ir iedvesmojoši selekcionāru piešķirt šķirnei konkrēto nosaukumu.
Vairāk būs iespējams aplūkot un uzzināt klātienē!
Izstāde Gārsenes pilī būs skatāma divas nedēļas. Pēc tam tā ceļos uz Atašieni, Biržiem, Zasu un Loni.
Ieva Jātniece
t.29548967 
LP Sēlija izpilddirektore. 
 
 
 

 

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi