Aktualitātes » Jaunumi

Leišmalītes gājiens 1836

 

 
Leišmalītes gājiens 1836
Lašu pilskalns (Eglaines pag.) – Gārsenes pils
 Nedēļas nogalē – 2017. gada 27. un 28. maijā notiks gājiens no Lašu pilskalna  līdz Gārsenes pilij, kas norisinās fonda "1836" ceļa "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" ietvaros. Gājiens sāksies sestdienas rītā Eglainē pie Lašu pilskalna, pirmajā dienā gājēji  dosies līdz Subates kultūras namam, bet svētdien mēros atlikušo ceļu līdz Gārsenes pilij. Svētdien, 28. maija vakarā plkst. 18:36 Gārsenes pils parkā notiks fonda "1836" un fonda "Viegli" draugu koncerts.
Par godu Latvijas simtgadei fonds "1836" veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Viss maršruts tiks sadalīts simts 18,36 kilometru garos posmos, ko veikt, braucot ar automašīnu, divriteni vai staigājot.
Ceļa "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa gabalu, kaut vai tikai vienu dienu, pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda "1836" un fonda "Viegli" draugi, kā arī tiek ierakts īpašais ceļa stabs, kas rādīs virzienu nākamajiem ceļotājiem.
Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Rucavas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Rucavai.
Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji.
Katrs dalībnieks, kurš piedalās šajos gājienos, iegādājas īpašu pasi, kurā krāj zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu. Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.
Papildu informāciju par gājieniem un plānoto tūrisma ceļu apkārt Latvijai iespējams iegūt, ielūkojoties fonda "1836" mājas lapā.
Ikviens Aknīstes novada iedzīvotājs ir aicināts piedalīties šajā gājienā, lai satiktu jaunus cilvēkus, piedzīvotu ceļotprieku un piedalītos gājiena noslēguma koncertā Gārsenes pils parkā.
Visus interesentus no Aknīstes novada, kas vēlas uzsākt gājienu 28.05.2017 no Subates kultūras nama, lūdzam pieteikties līdz 22.05.2017 pa tālr. 29490656 vai pa e-pastu: turisms@akniste.lv, lai varētu noorganizēt transportu līdz Subates kultūras namam.

 

Aknīstes novada tūrisma punkts

 

 

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi