Aktualitātes » Jaunumi

Mazo vokālistu konkurss „Cālis 2017”

Fotogalerija

 Jēkabpils pilsētas pašvaldības Jēkabpils Kultūras pārvaldes Jēkabpils Tautas nams sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldības Izglītības un Kultūras pārvaldi organizē mazo vokālistu konkursu „Cālis 2017”. Šogad konkurss tiek organizēts divdesmit sesto reizi.Jēkabpils Tautas namā piektdien, 31.martā, pulcējās 14 jaunie vokālisti līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot). Tiem konkursā jāizpilda divas dažāda rakstura dziesmas.

Dalībniekus vērtēja organizatoru apstiprināta žūrija trīs cilvēku sastāvā. To pārstāvēja mūzikas jomas eksperti Emīlija Balode, Santa Kasparsone un Aigars Godiņš. Žūrijai bija svarīgs uzdevums piešķirt galveno balvu – titulu „Cālis 2017” un visus konkursantus nominēt.
Mūsu novadu pārstāvēja divi Aknīstes BJC popgrupas dalībnieki Karlīna Kaļiņiņa un Edvards Vingris. Mazos vokālistus sagatavoja mūzikas pedagoģe Madara Ozoliņa. Paldies skolotājai par dalībnieku sagatavošanu konkursam!
Karlīna ieguva titulu PŪKAINĀKAIS CĀLIS, bet Edvards - CENTĪGĀKAIS CĀLIS. Katrs dalībnieks dāvanā saņēma organizatoru sagatavotu dāvanu – dekoratīvu spilvenu.
Karlīna dziedāja šādas dziesmas: „Mīļa, labā vecmāmiņa!” un „Saules zaķīši”. Viņa ir dzīvespriecīga un aktīva meitenīte, kura apkārtējiem ir kā dzirkstelīte. Viņai patīk dziedāt Aknīstes Bērnu un jauniešu centra popgrupā, dejot bērnu deju kolektīvā „Virpulītis” un apmeklēt nodarbības mākslā. Karlīna aizraujas un viņai padodas dažāda veida lego un pužļu likšana. Kā jau šajā vecumā, patīk „radīt” savas dziesmas un „sacerēt” dzejoļus.
Edvards izpildīja divas dziesmas „Putniņš uz zara” un „Luteklīša bēdas”. Pēdējā dziesmā viņš rādīja prasmi spēlēt uz mūzikas instrumenta, ko sauc par metalofonu. Zēns ir sabiedrisks un aktīvs. Dziedāt sāka 2016.gada septembrī Aknīstes Bērnu un jauniešu centra popgrupā.
Viņš nav skops, dalās vienmēr, ja pašam ir kaut kas. Aizrauj jaunas un nezināmas lietas. Edvards vienmēr atrodas kustībā: lecot, skrienot, rāpojot, lienot. Dažkārt mēdz būt ļoti spītīgs, bet tajā pašā laikā ir ļoti sirsnīgs un mīlīgs. Mēdz samīļot, sabučot, pateikt, ka mīlu, vienkārši tāpat! Kā jau visiem bērniem vislabāk patīk nedarīt neko!
 
 
E.Ķiķēna

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi