Aktualitātes » Jaunumi

Aknīstes vidusskolas skolēnu komanda FLL Lego robotikas sacensībās

No 2017.gada  4.līdz 5.martam , Valkā norisinājās  FIRST LEGO League sacensības, kurās  Latvijas skolas piesaka savas skolēnu komandas, vecumā no 9 līdz 16 gadiem, lai cīnītos par čempiona kausu.

Pēc vairāku nedēļu gatavošanās,skolēni demonstrēja savas spējas LEGO MINDSTORMS robotu būvēšanā un programmēšanā, prezentēja savas zināšanas par mūsdienu zinātnes problēmām un pierādīja, ka komandā kopīgi spēj sasniegt vairāk.

Katru gadu starptautiski tiek pasludināta jauna zinātnes tēma, kas rosina skolēnus pētīt mūsdienu zinātnes problēmas. Šajā 2016./ 2017. ANIMAL ALLIES jeb “Dzīvnieki - sabiedrotie” sezonā FIRST LEGO League skolēnu komandas izzinās cilvēku un dzīvnieku savstarpējo mijiedarbību.

Komanda Aknīste_RO bija sagatavojusi prezentāciju par Biomīmikriju. Kas tā tāda? Arī mēs vairāk par šo terminu uzzinājām pateicoties vienai no Robotikas sacensību misijām un informācijai internetā https://biomimicry.org/,  atradām arī vairākus biomīmikrijas piemērus, kurus prezentējām.

Robotu spēlē bija iespēja veikt 15 misijas,  mēs bijām sagatavojuši 5. Trīs raundos augstākais rezultāts bija 39 punkti. Esam apmierināti, jo dažādi neparedzēti strarpgadījumi neļāva paveikt vairāk. Tas mums ir kā labs stimuls turpināt uzlabot prasmes robotu būvēšanā un programmēšanā.

FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot jauniešus pievērsties tādām nozarēm kā zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika, kā arī attīstīt tiem nepieciešamās zināšanas un iemaņas.

Šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandu. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.
Sacensības Latvijā organizē biedrība “FIRST LEGO League Latvia” sadarbībā ar Valkas novada domi un SIA Robotiem.

Aknīstes vidusskolu pārstāvēja 10 skolēnu komanda un 4 līdzjūtēji .

Kā mums veicās? Rezultāti  : http://fll.robotiem.lv/   Video1    Video2

Aknīstes novada interaktīvā karte
   
Latvijas Zaļais punkts
Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri
Nodarbinātības valsts aģentūra
Zemgales plānošanas reģions
Latvijas Reitingi